Skip to content ↓

Who's who

Camelot School Teachers 2017-18

Assistant Headteacher for Upper School:  Melinda Costello (Years 3, 4, 5 & 6)

Year 6: Dani Graves, Natalie Rich, Jess Potts, Hannah Ogunyinka

Year 5:  Loria Lossa-Grant, Dele Voncken, Gemma Sear

Year 4:  Melinda Costello, Lara Sorrell, Rebecca Wesley 

Year 3: Sonal Sedani, Sanya Simonji, Olivia Udoyen                      

Additional Teachers for Key Stage Two: Mark Tiernan, Gavin McInerney

Deputy Headteacher for Lower School:  Madeline Eastwood (Years Nursery, Reception, 1 & 2)

Year 2:  Hannah Thurley, Niki Grant, Martine Rind  

Year 1:  Maggie Bentley, Erin Maguire                      

Year R:  Meladan Williams , Rebecca Lillie

Nursery: Linda Sarfo-Acquah, Ellen Roberts, Ninah Hier (maternity leave)

Additional teachers:

Headteacher:                          James Robinson 
Deputy Headteacher:           Erika Eisele (Teaching and Learning)
Deputy Headteacher:           Madeline Eastwood (Inclusion and Early Years)

Professional Development Mentor : Natasha Mann (Wednesdays & Thursdays)

Special Educational Needs & Disability Co-ordinator (SENCo): Loren Oliver

EAL teacher:  Vacant

Assistant Headteachers: Dani Graves – Learning and Teaching, Melinda Costello- KS2 

Camelot School Support Staff 2017-17

School Business Manager: Sipho Mabaso         

School Admin Staff: 
Administrative Officer:  Sharon Raven
Finance Assistant: Yoshida Beltram (temporary post)

Early Years Practioners:   
Shahanaz Begum, Sharon Jones, Fatima Kamara, Oyi Olatunji, Grace Fletcher

Higher Level Teaching Assistants: 
Shauna Kane , Glenda Mesmain, Natasha Sweetlove, Anna Morgan-Cokayne 

Teaching Assistants:  
Danaline Chalmers, Pauline Gibbons, Patricia Nicholson, Jennifer Pinder, Denise Smith, Claudette Taylor, Molly Popoola, Rachel Shobande, Mary Adebowale, Dalila Bouazoun, Imran Ali, Hannah Reeves, Margaret Tshika, Tanya Worham, Anna Ferrer Extremo, Jade Smith, Mariana Seidi

Apprentice Teaching Assistants:  Amanda Whitmore, Paul Nkume

SEN Teaching Assistants:  Anna Maneco, Susana Iglesias

Inclusion Team:  
Family Support Worker:  Gisela Wilkinson (Monday, Tuesday,Thursday, Friday)
Learning Mentor:  Lou Stephanou
Safeguarding officer: Kemi Armstrong 
Pastoral Team Worker:  Rebecca Dublin

Kitchen Staff:
Kitchen Manager: Carlos Signuero 
Kitchen Staff: Vicky Bell, Carlos Arnold, Edo Ekhosuehi , Fatmara Kamara , Venetia Pinnock, Natoya Rochester                                

Go Back to Our School page